es_ha

es_haEs_ha je dubstepový  a grimeový DJ/producent zo Zvolena. Na slovenskej hudobnej scéne je známy skôr ako drum and basový MC Shady. Od mikrofónu ku gramofónom sa dostal po dvoch rokoch mixovania na počítači, keď si uvedomil, že mixovanie pre neho nie je  len chvíľkový rozmar.

Grime a UK Garage ho oslovili v roku 2003, a keď si kupoval prvé platne išlo práve o tieto štýly. Od grime k dubstepu nie je ďaleko a jeho sety sa začali obohacovať aj o túto odnož UK GARAGEu. V súčasnosti sú jeho sety väčšinou pestré a skladajú sa najmä z dubstepu, inštrumentálneho a vokálneho grimeu, breakstepu a tvrdšieho UK garageu. Má rád „živé“ mixovanie a rýchle prechody. Do svojich mixov sa snaží „nasúkať“ čo najviac trekov, jeho mixy sú eneregické a prekvapivé. Sety sú plné viacerých odnoží, nikdy nestagnujú v jednej polohe.

Ako rezident sa objavuje na akciách STEP IT UP v Nových Zámkoch a BRRRAP vo Zvolene, na organizácii ktorých sa podieľa, na akciách SPIRAL vo Zvolene, ale stihol si už zahrať na festivale BeeFree/2x/, RAINBOW OA, DOWNLOAD OA, festivale Codered Free OA, v roku 2008 to bolo niekoľko hraní v Českej republike (HIP HOP KEMP 2008) a vo viacerých slovenských a českých kluboch. S hudobnou produkciou vážnejšie začal až vo februári 2007 a zaznamenal s ňou aj prvé úspechy. Okrem toho, že sa jeho treky hrávajú na internetových dubstepových rádiách sa jeho track ocitol aj vo vysielaní RADIA_FM ako aj RADIO one v Českej republike. Doteraz zaznamenal digitálne releasy, pod labelami Owntempo a 4 BEAT records. Produkciu je možné vypočuť na stránke www.myspace.com/eshaprodukcia

Obľúbení  DJi a PRODUCENTI: SKREAM, BENGA, COKI, RUSKO, KROMESTAR, Buraka Som Sistema, Bar 9, Miretz, WILEY, VEXD, GARNA,WILEY,J-SWEET, TERROR DANJA, BLACK OPS, DUBCHILD, Tes La Rok,BAR 9, 12th planet, CLOUDS, SKEPTA, Rossi B and Luca, Virgo, el-B, 2nd to None.

Obľúbený  MCS:  VIRUS SYNDICATE, FIRE CAMP, ROLL DEEP, DIZZEE, LADY SOV, MISS DYNAMITE, SHYSTIE, Boy Better Know,  NASTY CREW, FLO DAN, WARRIOR QUEEN, JAMAKABI DAN, Eksman, Herbzie

FAVOURITE LABELS :  TEMPA, 3.5 records, 10 BAG RECORDS,  Planet MU, Contagious, Dubsteppers, MARXMEN recs, XL recordings, NINJA TUNE, DMZ, HEAVY ARTILLERY, ARMY BULLET, A.R.M.Y., Pirate Session Recs.

2 comments for this entry:

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk