Jazzcause

jazzcause

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Marian Michlo alias Jazzcause si už od malička nevie predstaviť život bez hudby. Je ovplyvnený rozličnými smermi hudobnej sféry. Od metalu cez punk, funky, old skool hip-hop, electronic music, až po jazz a klasiku.
Začiatky experimentovania a produkovania hudby prišli ešte na základnej škole, keď ho jeho starý otec prvý krát posadil za keyboard a naučil ho základy hrania na klavír. Od prvého momentu ho zaujalo množstvo zvukov, ktoré sa z toho dalo dostať. Toto trvalo pár rokov kým sa v roku 2001 nedostal na jeho prvú techno párty v niekdajšom levickom klube Tehellňa. Atmosféra toho miesta bola natoľko emotívna, že sa hneď rozhodol zohnať si software na robenie hudby a začal skladať hudbu za pomoci počítača. Hudbu robil intuitívne, takže sa žánrovo ani zvukovo nijak neobmedzoval.
K platniam mal vzťah taktiež od maličká, keď najskôr zaspával pri počúvaní rozprávok a neskôr pokazil starý gramofón po snahe napodobniť scratcherov z videoklipov. To sa písali ešte skoré 90te roky. Od toho momentu vedel, že sa k tomu skôr či neskôr vráti. Ten čas prišiel v roku 2003 keď sa v Prahe rozhodoval ktorému hudobnému štýlu sa bude venovať ako DJ. V tom momente vyhral drum&bass. Keďže ešte nemal gramofóny, mixovať sa učil priamo pred ľuďmi na akciách vo vtedajšom levickom S-klube, ktoré organizoval s kamarátmi. Jeho prvé väčšie hranie prišlo v lete 2004 na akcii BeeFree. Od toho času si zahral na viacerých menších či väčších akciách na Slovensku, Čechách a trikrát si zahral aj v Írsku. Podieľal sa na organizovaní viacerých lokálnych akciách a v roku 2005 začal organizovať svoju vlastnú akciu Bassic Instinct. Začiatkom a koncom leta 2006 zorganizoval Free open air v Horši pri Leviciach. O rok na to bola táto akcia dvojdňová a na dvoch pódiách si na nej zahralo viac ako 30 djov. V roku 2006 ho definitívne očaril dubstep, ktorý mu pripomínal jeho experimentálnu tvorbu. Po pár mesiacoch strávených v Anglicku sa domov vrátil s plnou taškou platní, kde prevládal práve tento hudobný štýl. V roku 2008 dozrel čas a začal viac dokončovať svoje skladby a vymieňať ich s producentmi z celého sveta. V roku 2013 vydal album Dreaming Of My Future na americkom vydavateľstve Full Melt a Labyrinth EP na nemeckom JopStepDivision.

Facebook
SoundCloud

3 comments for this entry:

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk