Stroon

stroon

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Stroon aka struna, či Dalibor Kocián. Buddhista, neurotik a hudobný schizofrenik. Hudbe sa aktívne venuje od svojich 14 rokov, pasívne od cca 8ich, kedy si na TESLA kotučák nahrával MTV European top 20. Začínal na gitare v metalových a HC formáciach a napriek tomu, že tieto žánre už neuprednostňuje, rád využíva ich melodiku a rytmiku vo svojej tvorbe.
Za posledných 13 rokov prešiel fandovstvom rôznych škatuliek. Metal, psy-trance, reggae a dub, D & B, pop, impresionizmus, baroko, contemporary music. Tie posledné spomenuté na neho vplývajú najmä ak náhodou píše niečo pre klasické nástroje. Jazz má takmer hlavné slovo ak sa jedná o hru na vibrafón v projekte Shot in The Dark.
K produkovaniu na kompe sa dostal vďaka svojmu bratovi Jarovi asi okolo roku 2000. Spoločne zďielajú zmysel pre melancholické nálady vo svojich trackoch a preto si stroon myslí, že Kociánovský rukopis je nezameniteľný (LOL – pozn.autora). Spoločný majú aj zámer robiť hudbu tak ako tanečnú tak aj listening. V niektorých stroonovych skladbách je možné nájsť aj dubstepové prvky. Dubstep ho podobne ako mnohých ľudí začal intenzívne zaujímať po zážitku na Wilsonic.boat v roku 2007, a keď po prvýkrát zistil ako funguje LFO, začal sa hrať aj na tomto piesočku. Žánrovo by sa jeho tvorba dala zaradiť o.i. medzi pseudo-dubstep, melancho-step, či scifi-dubtech.
Ak sa na nejakej party na line-upe vyskytne diera a treba ju zalepiť, stroon rád vypomôže svojim DJ setom. V takom prípade rád pustí niečo od Headhuntera, Bengu, Dubstek, The Widdler, Untold, 2562,F, Breakage a pod. Jeho láskami sú však stále aj “kvalitnejší” drum’n bass a drumfunk a tak sa im zriedka kedy vyhne. Preto sa medzi spomínané mená môže zatúlať aj Seba, Paradox, Fanu, Intex systems, ASC alebo opäť Breakage. Vlastné tracky sa zatiaľ na žúrkach neodvážil prezentovať keďže sám so svojím soundom nie je zatiaľ veľmi spokojný. Tiež sa mu väčšinou darí nepúšťať 80’s, rock’n roll, či 90’s šupy, s ktorými sa vybúri ako púšťač pesničiek “struna”. Ale človek nikdy nevie.

www.soundcloud.com/stroon

2 comments for this entry:

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk