TROM 8

Matej “Trom 8″ Cigáň študoval klavír od roku 1999 ako hlavný hudobný nástroj na ZUŠ vo Vrábľoch. Po ukončenom 5-ročnom štúdiu vymenil klavír za bicie (rok 2003/2004) a neskôr (rok 2008) začal hrať i na gitare, basovej gitare, venoval sa i spevu a mnoho ďalšieho. Elektronickej hudbe sa venuje od svojho útleho veku (zhruba od 9 rokov). V tej dobe prišiel do kontaktu s programami z dielne E-Jay (Dance E-jay, Techno E-jay, Hip-Hop E-jay, Rave E-jay) a MMM14 (Magic Music Maker 14). Vždy chcel mať kapelu, ale vždy bol problém nájsť ostatných členov a priestory, kvôli tomu zanikli jeho mnohé kapely (Phobia, Massakrys…). Jediná kapela, ktorá ešte pôsobí, je jeho “srdcová” kapela MORSUM (teraz už LESS THAN ONCE), ktorej je spoločne s jeho najlepším kamarátom Igorom Krnačom zakladateľom a v ktorej zohráva post speváka.

Elektronickú hudbu skladal v priebehu celej doby popri kapelách (2000-súčasnosť), boli to jednoduché tracky v EJAY a MMM14. Neskôr sa začal sám hrať so zvukmi a samplami a vážnejšie to začalo byť na prelome rokov 2009/2010, kedy v jeho repertoári začala prevažne dubstepová a dnb tvorba. Ovplyvnený týmito elektronickými žánrami vzniká v marci 2010 formácia SHYSOPHRENIA, spoločne s producentom a jeho dlhoročným kamarátom Michalom Čupákom. Formácií sa darilo, bol to veľkým boom na profile českých stránkách “bandzone.cz” (do 2 mesiacov mal profil viac ako 3000 návštev a 80 registrovaných fanúšikov).

O niečo viac ako rok spoločnej a strastiplnej cesty, po získaní mnoho fanúšikov a priaznivcom sa Matej a Michal rozhodli ukončiť spoluprácu, nakoľko Michal pôsobi i v breakovo-tanečnej skupine PHANTOMS CREW (ktorej neskôr Matej pod pseudonymom TROM 8 i výrazne pomáhal v tvorbe hudby a choreografickej hudobnej stránky) a na spoločný projekt s Matejom už nemali čas. Matej si však zmenil umelecké meno na TROM 8 a pustil sa do samostatnej tvorby. Jeho tvorba sa dá charakterizovať ako zmes štýlov dubstep, dnb, house, fidget house a breakbeat.

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk