Back to basics

News - (21/07/2014) pridal

Dubstep je tu s nami už približne 10 rokov. Od jeho vzniku v londýnskom Croydone rástol rýchlejšie než ktorýkoľvek elektronický žáner pred ním a vyústil až do súčasnej globálnej vlny „EDM“. Na dubstepovú kostru sa nabalilo veľa chceného aj nechceného balastu. My sa ale v sobotu večer vrátime v čase do rokov 2004-2008 a zaspomíname si spolu na tu pôvodnú minimalistickú formu dubstepu, založenú na rollujúcom 2-stepovom alebo halfstepovom beate a mocnom subbasse.
Dáme si revival starých releasov na labeloch DMZ, Tempa, Big Apple, Deep Medi, Tectonic Plates, Punch Drunk, Skull Disco, Hotflush, Hyperdub, Dub Police, Chestplate, Kapsize a ďalších. Nestarnúce hity a zabudnuté poklady, bude to večer plný nostalgie.

Retrospektívou nás prevedie Jazzcause, zakladateľ webu dubstep.sk a jeden z prvých dubstepových djs a producentov na Slovensku.
Medzi prvých, ktorí na Slovensku začali experimentovať s dubstepovou produkciou patrí aj další dj v line up-e Miretz. Obaja majú na konte vlastné albumy na zahraničných labeloch a batohy vzácnych dubstepových vinylov zo zlatej éry.
Chalanov doplní aj „prvá dáma“ slovenského dubstepu Siba, ktorá svojou vyberanou selekciou vnesie do drsnej temnoty trochu ženskej elegancie.

Kto si chce prečítať viac o histórii dubstepu, zhrnutie prvých rokov nájde tu:
http://dubstep.sk/dubstep-history/

Záznam kultového vysielania show Mary Anne Hobbs, kde predstavila vtedy ešte undergroundovú svetovú dubstepovú scénu, nájdete tu:
https://soundcloud.com/getdarker/mary-anne-hobbs-dubwarz2006

„Come meditate on bassweight“

LINE UP:
Jazzcause
Miretz
Siba

Re:fresh club

Ventúrska 5, 81101 Bratislava, Slovakia

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk