BOTTLED IN ENGLAND live dnb&dubstep koncert v KC Dunaj!

News - (11/06/2012) pridal

BIE je elektronické duo pochádzajúce z dánskej Kodane, ktoré hrá živý energický, korenistý a euforický drum & bass a dubstep. V pondelok 18teho júna pricestujú do Bratislavy spolu s ďalšími hudobníkmi a spevákmi, s ktorými momentálne brázdia európske kluby.

Bottled in England – Change [OFFICIAL]
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DphfqSnyFN8

Facebook event https://www.facebook.com/events/100380786768505

SOUNDCLOUD http://soundcloud.com/bottled-in-england

Duo tvoria dvaja mladí muži, charizmatický frontman Daniel Vognstrup, ktorý sa stará o basy a elektroniku a bicie má na starosti August Dyrborg. Ten prezentuje svoje výnimočné schopnosti a hudbu posúva nad level ľudského vnímania. Vidieť túto kapelu hrať naživo je zaručene unikátna skúsenosť, no predovšetkým nepochybne dobrá párty. August a Daniel sa poznajú odmalička, chodili spolu na základnú aj na strednú školu. V roku 2010 sa rozhodli, že budú spolu hrať. Tak v marci roku 2010 nahrali zopár trackov, ktoré uploadli na internet pod názvom “You Know it’s True When they Say it’s Bottled in England”. Nachádzali sa tu songy ako Bombs, Golden Goal and Scream.

Bottled in England – Nordland Art Festival (Lodz, Poland)
http://www.youtube.com/watch?v=QE8q1J1y0yk

Sú jednou z mála kapiel, ktorá vlastne hrá drum and bass a dubstep naživo. Podľa tých, čo mali tú česť chalanov vidieť hrať, sa môžeme tešiť na vzácnu a obdivuhodnú akciu. BIE je nová čierna. Masívna a obrovská. Bicie, basy a elektronický zvuk – to je všetko, čo títo dánski páni potrebujú na to, aby predviedli svoju live dnb a dubstep šou.

BIE vystrelili z undergroundu ako kométa. Mali za sebou hranie len na niekoľkých akciách, keď ich zabookovali promoter najväčšieho severoeurópskeho festivalu Roskilde. Dostalo sa im uznania, o ktorom mnohé kapely môžu iba snívať a momentálne sa ich hudba šíri na internetových blogoch ako vírus. Napriek tomu, že ich vystúpenie na Roskilde bolo len deviatym v ich živote, parket úplne
rozbili a navyše aj kritiky boli pôsobivé.

19teho augusta, po dánsko-poľskom turné, im vychádza prvé EP Believe the hype. Nahrávka v podobe vinylu a downloadu bude dostupná exkluzívne na ich koncertoch.
Single: Bombs, The Golden Goal, Scream, Nothing (ft. Katrine Brocks), The Meltdown + Heavy Steps II (ft. MANKY)

Oficiálna webstránka http://bottledinengland.com/

Bottled in England – The Opening ft. MANKY & TK (live @ Roskilde Festival)
http://www.youtube.com/watch?v=ehUxqE94U_k

 

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk