BWO × MÄSS w/ Endgame & Kamixlo

News - (26/09/2016) pridal

Do mesta sa vracia BWO x Mäss, aby preverilo čo znesie soundsystém Fugy.
Znova sme si na mape ukázali na Londýn a z jeho aktuálnej ponuky klubovej hudby vybrali dve mená, ktoré sa až donedávna pohybovali na jeho okraji.


Viac ako k Londýnu sa angličan Endgame a pôvodom čilan Kamixlo hlásia ku globálnemu zvuku a komunite producentov, MCs a vokalistov, združených pod značkou Bala Club (label, klubová noc, radio-show). Žánrovo a rytmicky je ich produkcia a DJ sety rozptýlená na viacerých kontinentoch – Latinská (reggaeton, baile funk) a Severná Amerika (trap), alebo Afrika (kizomba). Rytmické vzorce a inšpirácie sú prefiltrované prvkami hardcoru, dávkami sub-basov a zdistortovanými bubnami. Ale ani od Bala Club nebudete počuť klasifikácie – ak, tak niečo na spôsob “pokrivený global sound”.

Zatiaľ čo legendárnemu klubu Fabric hrozí zatvorenie a viaceré klubové noci musia hľadať nové priestory, Bala Club si robí z nestálosti program a rotuje po viacerých priestoroch. Endgame a Kamixlo sú doma všade tam, kde sa za laptopom striedajú známi a hrajú svoje obľubené tracky. Môžete ich počuť na Endless party, ktorú robí Endgame spolu s Lexxim na rôznych miestach Londýna, najčastejšie v industriálnych priestoroch. Keď sa Endgameho The Fader opýtal na najživšie priestory v Londýne, vybral si jeden z warehouse priestorov: “Nie sú tam žiadne svetlá, žiadne DJské kabíny, žiadny bar, žiadni vyhadzovači a minimálne vstupné.”

V ich prípade však nejde (len) o útek pred klubovým mainstreamom do mýtického undergoundu s kapucňou na hlave. Okrem kutnohorského Creepy Teepee alebo poľského Unsoundu hrali v experimentálnom priestore PS1 newyorského MoMA, alebo luxusnom londýnsom hoteli ACE. Nech hrajú kdekoľvek, platí Kamixlove “ak sa hrá len jeden typ hudby, počuť tam sadať prach, je to nuda.”

Producentsky sa Engame a Kamixlo mimo skalný okruh followerov na internete preslávili vďaka EPčkam na dvoch labeloch . Podľa legendy poskladal Kami track “Paleta” za polhodinu, len aby ho mohol hneď zahrať na Endless. Dlho rotoval len ako Soundcloud upload, až ho odchytil Visionistov sublabel Codes. Rovnako ako ďalšie tracky na EP znie Paleta hrubo a špinavo, bez prílišného obrusovania v štúdiu.

ENDGAME

endgame_foto

Symbolické katalógové číslo HDB101 dostalo Endagameho Flesh EP na Hyperdube, ktoré je vonku len od júla 2016. Zo všetkých trackov vyniká Felonny Riddim, na Soundcloude otagovaný ako reggaeton, drill a grime. Ak chcete viac, stiahnite si jeho Deaded edit, v ktorom vokál Brazílskeho MC Brisola naštrikoval na baile funk rytmus vyskladaný z grime gunshotov.

“Či to bol nazačiatku Burial, alebo najnovšie Zomby, tak Hyperdub records vždy pootváralo dvere budúcnosti.
Ak je grime budúcnosť, tak ENDGAME ukazuje smer akým sa môže tento žáner uberať.
Fúzia dancehallu a Dizeeho klasiky v klubovom podaní”
(dubstep.sk)

 

KAMIXLO

kami_foto

 

Nie je všetko v ich setoch je temné a tvrdé, viaceré tracky stavajú na citlivom speve, hlavne od Kamiho brata Uliho K, ktorý rozcítil asi každého na Creepy Teepee. Pouličný kredit latinskej ameriky Bala Clubu pridáva ekvádorský MC Blaze Kid, post-internetový autotune zasa Young Lean zo Sad boys, popový pozdrav bez irónie v remixoch pridáva Nelly Furtado (Say it Right) alebo Rihanna (Bitch Better Have My Money).

BWO × MÄSS w/ Endgame & Kamixlo

flyer BM

VIDEO TEASER

 

BWO x MÄSS nights crew

INK MIDGET

PJONI

 

INSO

BIOMAT

TEA TRALNA


FB EVENT
V
STUP: 8e

text: BWO x MÄSS nights crew

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk