Dimensions Festival 2016- čo nás čaká na jeho 5. ročníku?

News - (19/06/2016) pridal

Dimensions 2016 1st  Lineup (Facebook)V dňoch 25.-28.8. Dimensions Festival oslávi na pevnosti Punta Christo neďaleko mesta Pula už 5. rok svojej existencie. Festival, ktorý sa odštiepil od svojho veľkého súrodenca Outllook Festivalu a zameral sa na náročnejšieho poslucháča tanečnej hudby, si okamžite našiel svoje publikum aj vďaka svojmu jedinečnému line upu. Aj tento rok si na ňom užijete kombináciu housu, techna, dnb, dubstepu, funku v krásnom prostredí chorvátskeho pobrežia.

Festival začína už tradične otváracím koncertom v starobylom amfiteátri kde vystúpi triphopová legenda z Bristolu Massive Attack. S nimi sa o neopakovateľnú atmosféru postarajú saxofonista z vydavateľstva Brainfeeder Kamasi Washington a detroitský housový producent Moodyman.

Amph 2 © Dan Medhurst

Dimensions Amph © Ross Silcocks

Medzi ťaháky samotného festivalu patrí určite jedna z najznámejších tvárí Detroit techno scény Richie Hawtin, ktorý tu odohrá “special extended” techno set. To, že z mesta Detroit ešte aj dnes prichádza čerstvý talent zase ukáže stúpajúca hviezda Kyle Hall. Nefalšovaný oldschool Chicago house bude reprezentovať jeho samotný krstný otec Larry Heard, ktorý pod svojim pseudonymom Mr Fingers vystúpi po viac ako 20 rokoch!

Clearing © Ross Silcocks

Kde hrá techno nesmie chýbať zvuk Berlínu. A ten zaznie maximálne autenticky v podaní dvoch rezidentov klubu Berghain Marcela Dettmana a Bena Klocka. Pomalšiu housovú a viac upbeatovú tvár nemeckej tanečnej scény predvedie producent a DJ Motor City Drum Ensamble.

Dimensions Fort  © Ross Silcocks

Tanečný beat Britských ostrovov odprezentujú stálice bass music The Bug a Loefah, experimentálnejším smerom sa ubere napr. duo Darkstar a funky-synthový Space Dimension Controller. Sety, v ktorých bude počuť prierez aktuálnou UK bass music možno očakávať od producentov ako Kahn, DBridge, Om Unit, či Mala a priestor dostane aj sofistikovanejší drum’n’bass od SkepticalAlix Perez Calibre. Svoje DJ sety zahrajú aj ostrieľané mená z rádia BBC Giles Peterson a Benji B. Tradične silné zastúpenie bude mať na festivale vydavateľstvo Hessle Audio, za ktoré odohrajú sety Ben UFO, Pangaea a Pearson Sound. Ani tento krát nebude na festivale chýbať známy škótsky Mungo’s Hi Fi Soundsystem, ktorý bude v hradbami otriasať celé 2 týždne počas Dimensions aj Outlooku.

Beach Party © Ross Silcocks

Spomenutí artists sú pre nás najväčšími ťahákmi festivalu, no line up je neskutočne nabitý a každý verný fanúšik tanečnej hudby si na ňom nájde to svoje a prispeje tak k familiárnej atmosfére, ktorá tu vládne. Samozrejme celé 4 dni festivalu budú prebiehať aj obľúbené boat parties organizované jednotlivými labelami a hudobnými kolektívmi, ale o tých prinesieme info v osobitnom článku.

Boat Party © Ross Silcocks

Na záver ešte prehľad headlinerov na jednotlivých stageoch, ktorý hovorí sám za seba… Pozor, lístky na festival sú už skoro vypredané!

Stage Overviews - Highlights

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk