Dimensions Festival: Kompletný line up zverejnený!

News, Parties - (07/05/2017) pridal

dimensions line upUž šiesty rok Dimesions festival prináša na historickú pevnosť neďaleko chorvátskej Puly jeden z najpestrejších elektronických lineupov spomedzi európskych letných festivalov. Strhujúce živé vystúpenia, večery venované známym vydavateľstvám, boat parties, mixovanie vzácnych vinylov a legendy z histórie tanečnej hudby. Po zverejnení celého programu je jasné, že nič z toho, čo robí tento festival taký jedinečný nebude ani tento rok chýbať.  

Medzi doposiaľ známe vystúpenia pribudli mená zo širokého hudobného spektra. Od funkových koncertov na pláži k pulzujúcemu technu v hradnej priekope.

Medzi headlinerov sa pribudol majster groovu zo Stones Throw Records (J Dilla, Madlib, MF Doom…) Dam Funk. Zahrá aj drum and bassová legenda a šéf  labelu Metalheadz Goldie, pričom okrem polámaných beatov má nachystaný aj špeciálny techno set. Tie najhlbšie bassy možno čakať od zakladateľa vydavateľstva DMZ Mala a dubstepového klasika Pinch-a. Z chicaga sa predstaví legenda ghetto housu Parris Mitchell. O temnejšie nálady sa určite postarajú Andy Scott z labelu Modern Love a Kode9 z Hyperdub. Svoj electro set zahrá Billy Nasty, ktorý ma na konte zápis v Guinessovej knihe za prvé komerčne dostupné mix CD.  O niečo krehkejšie beaty so sebou z LA prinesie Telefon Tel Aviv.

dimensions full

Drum and bass je dôležitou súčasťou  festivalu a tak si popri pánoch z Exit Records zahrajú aj Fixate, Bailey z Metalheadz a stará škola Ant TC1. O ich support sa postarajú špičky- SP:MC a MC GQ. Svoj soundsystem samozrejme už tradične rozozvučia škótsky kočovníci Mungos Hifi.

Tieto a ďalšie mená sa pridávajú k už známym headlinerom ako Jeff Mills, Theo Parrish, Marcel Dettmann, Floating Points, Cymande, Nina Kraviz, Richie Hawtin, Helena Hauff, Nicky Siano, či Grace Jones a Moderat, ktorý vystúpia na otváracom koncerte. Celý line up festivalu si môžete pozrieť tu.

Prvé najlacnejšie lístky na Dimensions sa rýchlo vypredali a tak netreba s kupovaním dlho čakať. Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré majú nárok na lacnejšie Regional tickets, ktoré kúpite tu.

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk