Dimensions Festival: Line up na jednotlivých stageoch a čo nezmeškať

News, Parties - (01/06/2017) pridal

unnamedUž iba necelé 3 mesiace a sme na Dimensions Festivale! Je najvyšší čas si priblížiť jednotlivé pódiá a zopár highlightov, ktoré si na nich vypočujeme. Témy na jednotlivých stagoch sa každú noc striedajú a tak program vždy zostane fresh a človek si užije všetky lokality. Večery sú pritom venované hlavne známym vydavateľstvám, kolektívom, soundsystemom a  jednotlivým subžánrom tanečnej hudby.

The Clearing

Dimensions_Marc Sethi-5130 - Clearing

Najväčšie pódium hostí hlavne live vystúpenia festivalu. Vo štvrtok sa predstaví so svojou live show Floating Points a popredné meno moderného funku Dam Funk. V piatok bude veľkým ťahákom hudobný génius 70. rokov Shuggie Otis, ktorého skladba “Strawberry Letter 23″ sa dostala na Tarantinov soundtrack k Jackie Brown a samplovala ju aj Beyoncé. V sobotu a v nedeľu poslúži veľký stage  techno headlinerom ako Jeff Mills, Nina Kravitz a Daphni.

unnamed  unnamed (2)  unnamed (3)  unnamed (4)

 

The Garden

Stage-Takeover-STW

 

Stage, ktorý bol ukrytý trochu v teréne tento rok narastie, aby poskytol priestor väčším menám. Štvrtok bude patriť charizmatickej Djke z Rinse FM Josey Rebelle. V piatok zažijeme zvuk Berghainu v podaní jej rezidenta Marcela Dettmanna. V sobotu odohrá celovečerný set chicagská legenda Theo Parrish. Nedeľa zase bude patriť známemu moderátorovi z BBC Gillesovi Petersovi s jeho Worlwide FM rodinou.

unnamed (5)  unnamed (6)  unnamed (7)    unnamed (8)

 

The Void

Dimensions-Festival-2016-Dan-Medhurst-9740 - The Void

 

 

“Prázdno” je stage s nádherným soundsystemom rovnomennej značky, zameraný je na deep spektrum elektronickej hudby. Tomu zodpovedá aj line up. Prvý večer bude hosťovať Resident  Advisor, v rámci čoho vystúpi Joy Orbison. Piatok otvorí Maurice Fulton housovým setom plný funku a disca. V sobotu zahrá určite výborný techno set Levon Vincent a fanúšikovia modularov si prídu na svoje pri London Modular Alliance. V nedeľu si vypočujeme berlínske techno od ďalšieho rezidenta Berghainu Tama Sumo.

 

unnamed (9)  unnamed (10)  unnamed (11)  unnamed (12)

 

The Moat

Dimensions_Marc Sethi-7298 - Moat

 

Ikonická priekopa vyplnená masou ľudí, ktorí tancujú pomedzi veže z reproduktorov. Takto by sa dal zhrnúť tento epický stage. Stálica Dimensions Festivalu label Hessle Audio nebude chýbať ani tento rok a vo štvrtok z neho zahrajú aktuálny zvuk UK bass music Ben UFO, Pearson Sound a Pangaea. Po nich to prevezme “electro lady” Helena Hauff. Špecialitkou poslednej noci bude set od drum and bassovej legendy Goldie, ktorý však tentokrát zahrá techno (!).

 

unnamed (13)  unnamed (14)  unnamed (15)  unnamed (16)

 

Stables

Dimensions Fort Arena 1 © Dan Medhurst

 

Priestor, ktorý kedysi slúžil stajniam, je ohradený múrom, čo síce príjemne znásobuje akustický tlak, no kapacita je tak obmedzená a na vstup si treba pri veľkých menách chvíľu počkať. Pravdepodobne to tak bude aj hneď vo štvrtok kedy na ňom zahrá techno producent Andy Scott a inak tomu nebude ani posledný večer, kedy zarapuje jeden z najzaujímavejších súčasných MC’s Jonwayne a pridajú sa hneď dve producentské mená zo Stones Throw records- MNDSGN a Sofie.

 

unnamed (17)  unnamed (18)  unnamed (19)  unnamed (20)

 

Mungo’s Courtyard

Dimensions-Festival-2016-Dan-Medhurst-7955 - Mungo's

 

 

Ako už názov napovedá toto nádvorie patrí Mungo’s Hifi soundsystemu, jeho selectorom a ich hosťom. Vo štvrtok zahrajú dve ikony bass music Mala a Kode 9. Nasledujúce dva dni budú patriť dvom legendárnym DnB vydavateľstváma so supportom top MC’s GQ a SP:MC. V piatok za gramcami budú dBridge, Alix Perez a Skeptical z Exit Records. V sobotu to zasa roztočí Goldie, Randall,Doc Scott a Ant TC1 z Metalheadz.

 

unnamed (21)  unnamed (22)  unnamed (23)  unnamed (24)

 

Beach Stage

Beach Party © Ross Silcocks

 

Stage na jadranskej pláži je miesto, kde prebieha párty cez deň, a preto pozostáva jeho program hlavne z funku, soulu, disca a world music.

 

unnamed (25)  unnamed (26)  unnamed (27)  unnamed (28)

 

Všetky potrebné informácie o lístkoch, programe, ubytovaní na festivale nájdete na jeho oficiálnom webe.

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk