Dimensions Festival- Line Up

News - (06/04/2015) pridal

Dimensions logo Dimensions Festival sa rovnako ako jeho väčší festivalový brat Outlook koná na pevnosti Punta Christo neďaleko Puly v Chorvátsku. Tento rok to bude v termíne 26.- 30.8. Dimensions oslávi už štvrtý rok svojej existencie , po tom ako vznikol oddelením od Outlooku. Od roku 2012 predstavuje undergroundovú alternatívu k jeho komerčnejšie ladenému súrodencovi, využívajúc tie isté úžasné priestory. Line up sa pri tom zameriava hlavne na rovnejšie beaty techna a housu, no je doplnený aj o dávku funku, jazzu a soulu. Veľká časť tohtoročného programu je už aj známa! Dimensions - credit Dan Medhurst

Pre otvárací koncert, ktorý sa odohrá v antickom amfiteátri pripravili organizátori hneď tri silné live acty. Festival príde otvoriť jedna z najžiarivejších hviezd súčasnej elektronickej hudby Four Tet. Ďalším menom je housový producent Floating Points , ktorý odohrá svoje špeciálne vystúpenie spolu s kapelou. Trojicu uzatvára švédska skupina Little Dragon s ich charizmatickou speváčkou Yukimi Nagano, ktorá je známa aj z mnohých spoluprác so známymi producentmi ako napr. SBTRKT a Dj Shadow.

Dimensions - Roman Amphitheatre - credit Dan Medhurst

Medzi najväčie lákadlá festivalu budú určite patriť elektronické projekty Moodymann, Surgeon, Ben Klock, Mount Kimbie (DJ set), John Talabot, Motor City Drum Ensemble, Blawan, Dusky, Lone, Ben UFO, Pearson Sounnd, Bicep, Legowelt, Dorian Concept a mnoho ďalších. Všetko okorení headliner, legenda funku, soulu  a R’n’B George Clinton / Parliament / Funkadelic. Objavia sa silné mená, ktoré sa nachádzajú aj v outlookovom programe ako napr. Mala a Goldie. Rovnako sa môžete tešiť aj na boat parties a ten najlepší zvuk, ktorý poskytnú top britské soundsystemy.

Pre obšírnejší line up a informácie o lístkoch i ubytovaní navštívte oficiálnu stránku festivalu.


 

George Clinton

Mala - low res

 

 

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk