Dubstep.sk na Dimensions Festival 2017

News - (08/10/2017) pridal

dimensions line upTakto pred mesiacom sme sa práve vrátili z Chorvátska, kde sme opäť zažili jeden z festivalových highlightov roka. Dimensions už je v našom kalendári natrvalo zakrúžkovaný ako miesto, kde si počas noci vypočujeme tie najlepšie sety a deň prechillujeme na niektorej z krásnych jadranských pláži v okolí Puly.

Festival sa už tradične otváral koncertmi v antickom amfiteátri v centre Puly. Po kultúrnom warm-upe v podobe Punjabi MC v Chorvátskom taxíku cestou k aréne nás čakal úvodný experimentálny jazzový jam Kamaala Williamsa a jeho ansámblu. Ďalšia bola na rade headlinerka Grace Jones. Na jej vystúpenie sme sa pozerali skôr skepticky, ako na veľké, všeobecne známe meno na plagát, ale človek sa môže ľahko mýliť. Táto 69 ročná diva s formou čerstvej tridsiatničky priletela z rodnej Jamajky a odohrala skvelú energickú šou s jej stále silným hlasom a typickým excentrickým kostýmom. Večer zakončili Moderat, na ktorých sme sa pred otváracím koncertom tešili najviac a nezostali sme sklamaní. Ich audiovizuálna show dokonale sadla do jedinečného prostredia amfiteátru a bola dokonalou bodkou úvodného večera.

_F7A1365

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-4759

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-5034

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-5662

Po výbornom otváracom koncerte sme boli dobre rozbehnutí na samotný festival. Na tom hralo dokopy 10 stageov. Cez deň ľudí zabával Beach Stage a v noci 9 pódií rozložených v okolí zrúcaniny Punta Christo alebo priamo v jej útrobách. Štvrtkovú noc odštartovala skvelá live performance v podaní Floating Points. Po ňom sme boli zvedaví na Andyho Scotta, ktorého temný a minimalistický techno set nám úplne nesadol a pobrali sme sa radšej na veselších Horse Meat Disco. Po nich už sme boli pripravený aj na niečo vážnejšie. Úžasná Helena Hauff na The Moat, jednom z najepickejších stageov aké človek môže zažiť, nám mixovala dunivé techno a minimalistické electro až do svitania.

_F7A4394JackKimber

V piatok sa splnili nešťastné predpovede počasia a spustil sa dážď, ktorý trval s prestávkami až do nedele. Miestami sa program dokonca kvôli silným búrkam dočasne pozastavil, ale aj tieto situácie skúsení organizátori zvládli dobre a hneď po spustení zverejňovali aktualizovaný program. Cez deň sme si v slnečných chvíľach odskočili na Beach Stage, kde to celý deň žilo. Publikum z britských ostrovov jednoducho odmietalo podobnosť počasia s tým ich domácim. My, unavení po divom štvrtku, sme si išli vypočuť trochu drum and bassu od Skeptical a dBridge. Po nich sme sa konečne dostali na berlínsku legendu Marcela Dettmanna, keďže tento rok hral konečne na kapacitne neobmedzenom mieste. To šťastie sme nemali predchádzajúcu noc pri Joy Orbison, na ktorého vystúpenie bol pred ohradeným stageom nekonečný rad.

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-8658

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-9422

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-9597

V sobotu bolo počasie neúprosné a celú noc bol silný dážď. Vyzbrojení v gumákoch a pršiplášťoch sme si išli vypočuť učiteľa fyziky Daphni, ktorý zahral naozaj tanečný trojhodinový set plný acidu na najväčšom pódiu. V tú noc ho ale dĺžkou hrania tromfol Theo Parrish, ktorý za deckmi stál šialených 8 hodín. Časť setu sme si vychutnali a zavŕšili to oldschool dnb od Goldieho a Randala na Mungo’s systeme a odišli doplniť sily pred posledným večerom.

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-0130

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-9994

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-9667

Záverečný nedeľný večer organizátori Dimensions naposledy vytiahnu ťažké kalibre. Treba sa tomu prispôsobiť a odchod domov si naplánovať najskôr na utorok. Najprv sme sa ponáhľali s veľkými očakávaniami na Jonwayne-a. Očakávania boli naplnené aj so zimomriavkami a bolo príjemné počuť po štyroch dňoch tanečnej hudby aj trochu kvalitného hip-hopu. Ďalej už sme sa zverili do rúk iba ženám za gramcami. Najprv výborná housová selekcia od dua Tama Sumo & Lakuti z Berlínu a na záver na nás čakala techno-diva Nina Kraviz. Tá najprv odohrala jeden strhujúci dvojhodinový set na najväčšom pódiu, aby následne ako „special guest“ do svitania varila ľudí v hradnej priekope. Ako vždy si pri tom za gramcami ležérne tancovala a popri tom dokazovala svoje výborné skills pri mixovaní.

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-8957

_F7A4447JackKimber- moat

Dimensions-2017-Dan-Medhurst-9953

Dimensions počas týchto štyroch dňoch potvrdil svoje jedinečné postavenie medzi tanečnými festivalmi. Pre nás zostáva jednou z najlepších destinácií pre letnú hudobnú dovolenku vo veľmi unikátnom prostredí. Škoda len neskorého termínu festivalu, kvôli ktorému sa zvyšuje riziko zlého počasia. Na druhej strane sa však vďaka tomu nekríži s ďalšími letnými festivalmi a stáva sa tak čerešničkou leta.

Foto: Dan Medhurst, Jack Kimber

 

 

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk