NEONE present Sherwood & Pinch

News - (26/04/2017) pridal

Nie je žiadnou novinkou, že klubová scéna v Česku je na neporovnateľne vyššej úrovni ako na Slovensku.
Tento fakt platí dvojnásobne ak sa bavíme o grime music či dubstepe.
Pravidelné akcie BASSCASEMATE či KONNEKT v pražskom cross-clube, kontinuálne prinášajú zásadné mená UK bass scény.
Tento krát sa víťazom stáva kolektív  LUNCHMEAT a NEONE .

Nebojíme sa tvrdiť, že Pinch, známejší ako Rob Ellis je jednou z najzásadnejších postáv dubstepovej scény vôbec.

Rob Ellis a.k.a. Pinch a.k.a. hlava Tectonic recordings a.k.a. Bristol dubstep don,DJ a producent patrí medzi najpopulárnejšie a najzásadnejšie mená UK scény.
Pinchov prirodzený hudobný vývoj si prešiel dlhú trasu. Jeho korene môžeme hladať v začiatkoch dubstepu, no Pinchov zvuk bol už na tú dobu progresívny, charakterizujúci jeho samého.
Po prvom release na jeho Tectonicu sa v roku 2006 podpísal pod Planet Mu s teraz už instantnou klasikou dubstepu - Qawwali

Pinch sa odjakživa nebál plávať vo vodách iných žánrov.
Prvý track pod Loeafah-ovým SWAMP81 – Croydon House spája v sebe na tú dobu nespojiteľné. Fúzia techna a dubstepu.
Croydon House je ospevovaný aj 7 rokov od svojho releasu a mnohí ho považujú za GAMECHANGER UK underground hudby.

Počas svojej kariéry sa Pinch podpísal pod viacero vydavateľstiev a je veľmi zaujímavé, že práve tieto releasy na cudzích vydavateľstvách sa pre mnohých stali jeho najznámejšími, najikonickejšími trackmi.
Pinch sa so svojou produkciou vždy trafil do zamerania daného vydavateľstva. Jasným príkladom je Swish, ktorý vyšiel pod hlavičkou Deep Medi a prednedávnom sa dočkal aj masívneho remixu od Kromestara.

Popri mnohých spoluprácach so Sherwoodom či so Shackletonom, vytŕča spolupráca s Distance-om na spoločnom projekte Deleted Scenes.

Pinchova maličkost Tectonic Recordigs či Cold Recordings vypúšta do sveta súčasnú špičku producentov ako sú Mumdance, Logos, Phon.O.

Prvý album so Sherwoodom “Late Night Endless” priniesol sebou široké spektrum žánrov a ich kombinácií. Od krásneho, láskyplného “Wild Birds Sing” cez hypnotizujúci “Shadowrun” až po temnom napáchnutý track “Gimme Some More”.
Mali sme tú česť vidieť ich LIVE vystúpenie naživo na Outlook Festivale 2015 a odstupom času ho radíme medzi najlepšie LIVE vystúpenia vôbec.

Druhý album so Sherwoodom s názvom Man vs. Sofa vyšiel na On-U Sound a Tectonicu. V rámci spoločnej tour sa zastavia aj v pražskom
NEONE,
DO NOT MISS !

FB EVENT

17637061_10155526630869672_4043137237063632638_o

TEXT: Lunchmeat, preklad dubstep.sk

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk