Outlook festival 2016 x dubstep.sk review

News - (27/09/2016) pridal

12,000 milovníkov bass-dub music a soundsystemovej kultúry sa už po deviaty krát stretlo v zrúcanine Fort PuntaChristo aby spolu oslávilo najlepšiu časť v roku – Outlook Festival
Nikdy predtým nezapadol žiadny headliner do koncepcie celého festivalu tak, ako to bol tento rok Damian Jr. Gong Marley.
Jeho “Jamaica Jamaica” sa ozývalo prímorským mestom ešte dlho potom čo posledný návštevník opustil cez 2000 rokov starý amfiteáter.
Pozitívna vibrácia neostala len v útrobách amfiteátru, ale vládla blízkym plážiam, zrúcanine Punta Christo a predovšetkým napĺňala všetkých návšetvníkov počas 6 dní a nocí.
Prinášame review v podobe 7momentov z nášho pohľadu

Radar Radio – boat / beach party

Vrcholom pôsobenia Radar Radio na festivale bola ich samostatná Boat party, kde sa predstavil v úlohe headlinera Bandulu gang v zložení Hi5ghost & Boofy. Support im robila Radar Radio crew v zložení MUNGO, Shy One Ahadadream.
Review od samotnej Radar Radio crew môžete nájsť na ich blogu, kde sa vyjadrujú ku každému dňu.

Outlook-Festival-Final-Review

Oficiálny koniec festivalu je každoročne určený na nedelu, no každoročne Outlook crew pripraví pondelkové prekvapenie v podobe vystúpenia dj´s / MC´s.
Tentorok pondelkový večer odšartovala Radar Radio crew v takmer identickom zoskupení ako na beach party. Viac ako 4 hodinové vystúpenie bolo súčasťou ich rádio vysielania, takže ak ste neboli na samotnom festivale, mohli ste si kúsok atmosféry vychutnať kdekoľvek.
Všetky sety z pondelkovje beach party nájdete na Radar Radio soundcloude.

 

Killa P

MC ktorý vystúpil na festivale 13 krát.
Aspoň tak sám hovoril na nedeľňajšej Radar Radio boat party, kde odprezentoval po X-tý krát Sir Spyrov hit TopperTop či svoju verziu známeho SKENGU – LENG.
Zvyšky hlasu naplňujúce už aj tak zaplnenú loď sa drali z jeho hrdla von takisto ťažko, ako sa Killa P snažil udržať svoje oči v triezvo vyzerajúcom stave.
Killa P

Hyperdub x Teklife @ Mungo´s Hifi (Scratcha DVA)

Piatkovej noci z nášho pohľadu kraľovala Hyperdub trojica Ikonika, label boss Kode9 a Scratcha DVA, ktorého set bol podľa nás vrcholom celého festivalu.
Celé vystúpenie najlepšie vystihuje časť z Radar Radio review, kde píšu.

“I remember looking up at Scratcha, thinking “how the fuck is he doing this?” He’s looping tracks on the fly, half way through, and somehow is getting sounds out of the decks that I’ve never heard before. I actually had to ask our Station Manager what the fuck was happening. I get the impression that Scratcha is what happens when you successfully raise one of those alien eggs we used to play with in school. Honestly mad. “

Outlook_Marc_Sethi-1052

 

Foto: Marc Sethi

Scratcha DVA má za sebou prácu na jeho albume, ktorý vyjde von 7.10 na Hyperdube.
Po jeho vystúpení na festivale očakávame veľké veci.

Swindle LIVE @ beach party

Live vystúpenie na pláži bolo klenotom všetkých beach parties.
Zazneli tracky z Connecta EP, ktoré vyšlo von na Butterz a bolo nahrané v Sao Paule.
Očividná inšpirácia latino prvkami, pobrežie Jadranského mora, zapadajúce slnko a brazil-funky nádych v podaní Swindle-ho si podmanilo všetkých tancujúcich ludí na beach party.

Outlook-Festival-2016-Dan-Medhurst-3202

Foto: Dan Medhurst

Goth-trad @ Deep Medi 10

Japonský samuraj Goth-trad sa predstavil po pár ročnej pauze opäť na Outlook festivale. Tentokrát hájil farby vydavateľstva DEEP MEDI, ktoré na festivale oslavovalo 10 rokov svojej existencie.
Podľa lineupu mal zatvárať VOID stage b2b setom s Tunninge-om, ktorý sa však neobjavil, čo GOTH-TRADovmu setu vôbec nevadilo, skôr naopak.
Veľké množstvo dubplates, experimentálny nádych celého vystúpenia, válivý subbass.
Všetky elementy zapadali do seba, vytvárali celok, ktorý zatienil aj samotného KAHN-a.

GetGarden & Smack @ Outlook festival

Tento ročník bol pre CZ / SK komunitu výnimočný.
DJ set našich boyyz GetGarden v nedeľu na Arija stage a SMACKové live vystúpenie v sobotu na najlepšom (náš názor) stage – MOATe.
Krátke video, ktoré aspoň zčasti zachytáva atmosféru na DJ sete GetGarden môžete nájsť tu

14199565_394106547380351_7456728857159979274_n

14199318_1250859151605634_1240014780309270348_n

 

Pridaj komentár:

Chceš tiež prispievať na dubstep.sk?

 

Kontaktuj nás:

Napíšte nám na info@dubstep.sk